Jimmy Hayek

Jakub Hájek

Autorem blogísku je Jakub Hájek, kdysi infantilní rebel bez příčiny, nyní infantilní fotr s příčinou. Frontendista – milovník dobrého kódu a konzistentního UI. Nadšený propagátor hičhajkingu a temnokomorničení. Sledujte mě na Facebooku nebo Twitteru.

Vydařené sobotní ráno

Asi pro každého není ranní vstávání procházkou růžovým sadem. Mohu vás ujistit, že pro mě také ne. Někomu vadí brzké vstávání, někomu zase ten zmatek okolo. No jen si vzpomeňte, kolik věcí děláte ráno současně. Jednou rukou si čistíte zuby, druhou češete vlasy, jednou nohou jste v koupelně a druhou v kuchyni. A to ještě nemluvím o pověstné „třetí ruce“…

Škola, (malý) základ života

Chtěl bych říct, že mě školství unavuje, zejména hodnocení a kvalita výuky. Mám mamku učitelku, takže vím o čem mluvím. Chodím do třetího ročníku gymnázia a mám takový pocit, že učitelé zaspali dobu a že od dob Jana Amose Komenského se moc vy výuce nezměnilo. Ona to není jen chyba učitele, školství, ale také společnosti.

Recenze: Proměna - Franz Kafka

Po vyslechnutí patnáctiminutového referátu mojí spolužačky z gymnázia jsem dostal neskutečnou chuť přečíst si jí referovanou knížku Franze Kafky - Proměna. Zaujalo mě detailní vyobrazení člověka, který se jednoho rána proměnil v nepříjemný hmyz, kterého se potřebuje jeho rodina po čase zbavit. Zašel jsem do knihovny a půjčil si šedesátistránkovou knížku. Ilustrovaná argentinským výtvarníkem Luisem Scafatim mne uchvátila ihned.