Jimmy Hayek

Jimmy Hayek vs. vertigo4

Už delší dobu hraji na kytaru, akustickou španělku a už rok a něco na elektrickou. Kytara není pro mě jen věc, kus dřeva… je to pro mě můj nejbližší kamarád(ka), přítel(kyně) :D, vždy když mám dobrou či špatnou náladu, okamžitě si zahraji. Kdybych se měl rozhodovat, jakou karel plíhaljedinou věc si vzít na pustý ostrov, tak by to bez pochyby byla kytara.

Minulý rok v létě, jsem se začal zajímat o výrobu elektrické kytary a dostal jsem nápad, nějakou si vyrobit. Vyústilo to v takovou kytarovou horečku, že jsem začal vážně (či spíše bláznivě) uvažovat o založení firmy na výrobu elektrických kytar. Někomu se to může zdát romantické, někomu mírně infantilní, každopádně jsem jako první řešil, jak by se takováto firma měla jmenovat.

Vedle známých jmen jako Fender, Gibson jsem chtěl přijít s osobitým a použitelným názvem. Nějak jsem si pohrával s tužkou a napadlo mě změnit písmenko ,,j” v mém příjmení na ,,y”. To znělo vcelku dobře a i dobře by to vypadalo napsané na krku mého Cannabiphone (což měl být můj první prototyp kytary, zaměřený hlavně na reggae a ska :D). Pak jsem jen své křestní jméno poangličtil a byl na světě Jimmy Hayek. S odstupem měsíců mi to spíše připomíná nějakou značku alkoholu…

Z nadšení pro výrobu kytary sešlo poté, co jsem zjistil, kolik strojů a procesů výroby je zapotřebí. Jimmy Hayek ale zůstal. Když jsem se pak v listopadu 2007 rozhodoval, jak pojmenuju svůj blog, nemohl jsem mu dát jiný název než právě Jimmy Hayek.

S mým nickem vertigo4 to bylo také přes muziku. Tento příběh je však ještě o rok starší… bylo to také v létě, kdy jsem s kamarády chtěli založit skupinu. Ještě jsem ani nezačali zkoušet, ale já hned přišel s návrhem Vertigo. Název byl podle jedné olomoucké hospůdky, ale také především podle skvělé jazzové skupiny Vertigo Quintet. Pokud zvládáte alespoň trochu muzikantský slovníček, zjistíte, že quintet je seskupení 4 hráčů… od toho vertigo4. Vertigo4 používám hlavně na diskusi jak psát web.

Tak, vám bystřejším a pozornějším jsem prozradil své jméno… Nebudu jej však zde na ,,plnou hubu” prozrazovat, jelikož nechci aby tento blog byl spjat s mým jménem. Patří totiž Jimmymu Hayekovi…


Jakub Hájek

Autorem blogísku je Jakub Hájek, kdysi infantilní rebel bez příčiny, nyní infantilní fotr s příčinou. Frontendista – milovník dobrého kódu a konzistentního UI. Nadšený propagátor hičhajkingu a temnokomorničení. Sledujte mě na Facebooku nebo Twitteru.