Jimmy Hayek

Proč nesnáším lidi z Linkuj.cz?

Nevěřím v Boha ani v žádné jiné tajtrlíky na nebi či v pekle. Nevěřím křesťanství – především tedy katolické církvi, která byla ještě před několika staletími ideologií srovnatelnou s fašismem či komunismem. Kdo nešel s ní, šel proti ní.

Jsem vděčný mým rodičům, že nejsou věřící. Jsem jim opravdu vděčný za to, že mi nechávali v kostelech vymývat mozek planými kecy o Bohu a dalších šašcích, že jsem nemusel být součástí tohohle fanatismu. Nedokáži pochopit, co zdravě přemýšlející lidi táhne ke katolické církvi. Propaganda? Zvyk? Chápu, že člověk potřebuje občas věřit, že někdo vyšší na něj dohlíží. Ale proč zrovna katolictví? Proč vůbec potřebujeme církve? Copak si nedokáže člověk vysnít toho svého tajtrlíka, který na něj dohlíží?

Nehlásím se k žádné církvi a přesto v něco věřím. Nevěřím ale ve smyslu náboženství, spíše filosofie. Věřím v něco, co je ve mně a v co nikdo jiný než já věřit nemůže. Každý je originál, tak proč si nevytvořit vlastní víru? Pro mnoho lidí je ale jednodušší si jít pomlouvat v něděli do kostela. Raději budou poslouchat plané kecy faráře, který kdysi před lety poslouchal to samé. Raději se nechají ovládat, chlácholit. Katolíci jsou jen tupé ovce…

Žádný Bůh dle mého názoru neexistuje a nikdy neexistoval – tedy tak jak jej vnímá většina lidí. Nevěřím v nadpřirozenost Ježíše Krista. Co když to byl jen prachprostý dealer, podával lidem okolo halucinogeny a oblboval je? Proč nemám například věřit, že byl Ježíš drogově závislý a ubohá troska, kterou jeho další povedení kumpáni obdivavali?

Žijeme ve společnosti, která je po staletí ovládaná katolickou církví. A i když se to možná nezdá – dodnes. V téměř každé vesnici je minimálně nějaká kaplička či kostelík. Ve městech potom velké kostely a chrámy. Ve středověku byli lidé hloupí a neměli prakticky jinou možnost než věřit v Boha. Dnes je však tato víra směšná, postavená na polopravdách, falešnosti a pokrytectví církve.

Vím, že pro mnohé z vás, kteří jsou věřící, je tento můj názor nepřijatelný. Ale je postavený na stejné logice, jako ta vaše víra…


Jakub Hájek

Autorem blogísku je Jakub Hájek, kdysi infantilní rebel bez příčiny, nyní infantilní fotr s příčinou. Frontendista – milovník dobrého kódu a konzistentního UI. Nadšený propagátor hičhajkingu a temnokomorničení. Sledujte mě na Facebooku nebo Twitteru.