Jimmy Hayek

Radovan Kaluža a jeho IQ

Radovan Kaluža je postavička českého Internetu sama pro sebe. Ti, kdo neví, o kom píši, tak se jedná o spoluvlastníka hostingové společnosti Banan.cz, spamera českých (i slovenských) diskusí, blogera, ale především člověka, který si uměle vytváří sebevědomí a prezentuje svoji osobu jako vysoce inteligentní, neodolatelnou a všemi obdivovanou.

Radovan Kaluže je rozporuplný člověk. Na jedné straně je mi jasné, že inteligentní být musí. Řídit hostingovou společnost nemůže kdejaký Franta z Horní dolní.Vlastně obecně řídit firmu jakoukoliv chce mít něco v hlavě, být tak trošku dobrodruhem a být trpělivý. Radovan je 50% vlastníkem Banan.cz. O kvalitách „banánu“nechci psát, jelikož u něj nehostuji, nehostoval jsem a ani nehodlám hostovat žádný můj web, a tudíž nemohu objektivně srovnávat. Ovšem co mohu srovnávat jsou jeho praktiky neustálého spamování. Zejména na diskusi Jak psát web.cz snad nenajdete jediné vlákno (nejen) v sekci hostingy, kde by jste nenašli zmínku o banánu.

Ovšem Radovan Kaluža mě zaujal svým blogem. Tedy spíše nezaujal, jelikož se jedná o naprosto graficky nudný web. Kdybych na podobný blog někdy narazil a nevěděl, kdo je jeho autorem, ihned bych prchal. Když se ale jedná o blog samotného velkého Kaluži, neodolal jsem.

Když opomineme jeho češtinu a způsob vyjadřování, jeho články mívají hlavu a patu. Ovšem to, co mezi tou hlavou a patou naleznete k počtení, stojí za zmínku. Povětšinou se jedná o vychloubání se, jak je Radovan krásný a úspěšný, neodolatelný a inteligentní. Je jasné, že se snaží provokovat a úmyslně píše takto laděné články. Stejně tak jako Radek Hulán totiž ví, že i negativní reklama je reklama. Čeká až budou desítky chudáků reagovat na každé slovo, závidět, kritizovat atd.

Co mě však překvapuje je fakt, že se někdo jako Kaluža, člověk s IQ 160 dokáže hádat s tím póvlem co mu píše do diskuse pod články. Sám reaguje na každý trapný příspěvek. Copak člověk s nadprůměrným IQ má potřebu dohadovat se s podprůměrnými sockami, co mu závidí jeho rádoby snobskej život? Promiň, Radovane, ale vytváří to dojem, že jsi mezi svými, když se zapojuješ do ubohý diskusí.

Pan Kaluža tvrdí, že má IQ 160. Ovšem už fakt, že má potřebu tohle tvrdit ukazuje, že tomu tak nebude. Skutečně inteligentní člověk drží hubu a jen se usmívá křičícímu davu, Radovane!

P.S. Cíleně nedávám odkaz na jeho blog. Kdo ho zná, zajde a kdo nazná, ať si ho sám najde.


Jakub Hájek

Autorem blogísku je Jakub Hájek, kdysi infantilní rebel bez příčiny, nyní infantilní fotr s příčinou. Frontendista – milovník dobrého kódu a konzistentního UI. Nadšený propagátor hičhajkingu a temnokomorničení. Sledujte mě na Facebooku nebo Twitteru.